Trendy na rok 2015

Niezwykle ważnym elementem w biznesie jest wpisywanie się w obecne na naszym rynku trendy. Tak samo się ma sprawa w przypadku zlecania projektu wizytówki na rok 2015. Nie ma sensu zlecać czegoś co już dawno w modzie nie jest, bo może się okazać, że ktoś pomyśli iż nasza firma jest niekompetentna.

Kolory

Głównym elementem trendu to kolor. W tym roku popularny jest i zalecany przez specjalistów soczysty pomarańcz, fiolet, czy też totalnie cukierkowy róż. Polecam ze swojej strony również głęboką czerwień, która idealnie sprawdza się od kilku lat na rynku. Jeśli szukacie koloru uniwersalnego to jak co roku odsyłam was do czerni i bieli z dodatkiem odcieni szarości, które od czasu do czasu wychodzą z mody.

Wzory

Popularne na wizytówkach są motywy z małymi ozdobami w formie kwiatów namalowanych przez grafika o jednolitym kolorze, czy różnorodne ramki. Pragnąłbym w tym momencie zauważyć, że jeśli decydujemy się na wzory w naszej wizytówce to powinny one bezpośrednio kojarzyć się z naszą działalnością, którą prowadzimy. Jeśli posiadamy góralską chatkę do wynajęcia to odpowiednio nasza wizytówka powinna posiadać ikonkę góralskiej chatki na przykład dolnym prawy rogu wizytówki.

Inne

Minimalizm to przeważający trend ostatnich 10 lat. Najpierw było dużo, dużo dużo… a teraz mamy mniej mniej i jeszcze raz mniej. To wszystko powoduje iż coraz większa liczba osób po prostu nie dorzuca kolejnych elementów na swoją wizytówkę. NIP, czy też kod pocztowy swojej firmy możesz sobie już odpuścić.

Dobrym podejściem marketingowym byłoby wydrukowanie swojej wizytówki z papieru odzyskiwanego oraz zaznaczenie, że właśnie z takiego papieru został on stworzony. Pozwoli to na podniesienie rangi swojego przedsiębiorstwa, które dba o środowisko w którym się znajduje.

← Previous post

4 Comments

  1. No i dobrze, że są trendy, bo przynajmniej Ci którzy pracują i na takie rzeczy zwracają uwagę zarabiają więcej 😛

  2. A tam trendy są i później już ich nie ma. Ważne, żeby się wizytówka podobała

  3. W końcu ciemny czerwony zawsze kojarzył się z majątkiem 😛

Dodaj komentarz