Wizytówka co i jak

Tematem na dzień dzisiejszy będą wizytówki. Tak się właśnie składa, że każdy wie co to jest ta wizytówka, ale mało która osoba zastanawia się jak powinna wyglądać. Otóż My Ci to w bardzo prosty sposób wyjaśnimy! Wystarczy chcieć!

Drukowanie wizytówek

Aby zlecić wydrukowanie wizytówek, wystarczy wybrać się do byle jakiej drukarni. Drukarnia ta powinna posiadać dobrą laserową drukarkę oraz co najważniejsze grafika, który w szybki sposób przy nas zaprojektuje czarno-białą wizytówkę. Po tym fakcie możemy zacząć druk. Druk ten jest przeprowadzany najczęściej przy kliencie. Ile kosztuje wydrukowanie ponad 1000 egzemplarzy? Średnio w granicy 100 złotych. To daje niesamowity wynik jakby nie patrzeć.

Historia wizytówek

Wizytówka to dość młody wynalazek. Pierwsze wzory wizytówek pojawiły się w Chinach po wynalezieniu prostego w produkcji papieru. Od tego czasu każdy urzędnik posiadał swoją wizytówką z imieniem i nazwiskiem oraz co najważniejsze rangą jaką pełnił w rządzie. Po dzisiejszy dzień ten wzór zostaje używany. To wszystko za sprawą tego iż ta moda przeszła do Francji 100 lat później. Francja już wtedy była na salonach modnym mocarstwem. Tym samym promowała ona nowe trendy modowe, czy też inne ważne rzeczy.

Pierwszy druk

Wizytówka została produkowana na masową skalę w drukarniach dopiero w XVIII wieku w Niemczech. Było to pierwsze odejście od tradycyjnego tekstu pisanego. Dzięki takiej popularyzacji oraz cięciu kosztów już 100 lat później wizytówka zyskała miano reklamowej. Wtedy każda większa firma posiadała swoje wizytówki, a co najważniejsze był to wyraz szacunku oraz dobrobytu w firmie. To wszystko zostało nam do dziś i gdy wręczasz wizytówkę prawą ręką to każdy wie, że oddałeś mu w tym przypadku należyty mu szacunek. To świetny sposób na utrwalenie swojego marketingowego wizerunku oraz na podtrzymanie dłuższego kontaktu z klientem, a nawet re marketingu.

← Previous post

Next post →

4 Comments

  1. To dla porównania mogę powiedzieć, że gazety zaczęto produkować 100 lat później :)

  2. wiesz co ja bym już się nie zastanawiał, czy wizytówka to już nie przeżytek. Przecież mamy internet :)

  3. Więcej takich wpisów, a blog się w końcu rozreklamuje!

  4. Jak widzę dalej dobrze sobie radzi

Dodaj komentarz