Papierowa torba

Papierowa torba to trend naszych czasów. Wszystko zaczęło się od ekologów, którzy wszędzie mówią nam o tym jak plastik jest niebezpieczny dla środowiska. Dzięki właśnie tym słowom nasze torby zyskały na przestrzeni ostatnich 10 lat rangę ekologicznych drogich toreb. Tym samym jeśli podarujemy taką klientowi może on odczuć, że dbamy o środowisko oraz go szanujemy. Rzadko która firma daje swoim klientom oferty właśnie w takich teczkach. Zapominamy często jak ważny jest wizerunek chociażby u byłych klientów.

Dobry sposób na reklamę

Oczywiście, że jest to jeden z lepszych sposób na dobrą reklamę ze smakiem. W taki sposób nie dość, że klient cieszy się, że otrzymał schludną torebkę za darmo to w dodatku dbamy o to, aby reklamował nas przy swoich znajomych na przykład nosząc ją na zakupy. Im lepsza torba, tym lepszy efekt. Nie zapominajmy również o tym, że torba papierowa często używana jest do pakowania prezentów. Jeśli trafi ona z naszym logo do jakiegokolwiek pracodawcy innego od naszego klienta to 1-0 dla nas! Taki pracodawca może przynieść nam potencjalnie znacznie większe zyski niż nie jeden klient indywidualny.

Nakład jest drogi

To mit. Dzisiaj dobrą torbę wydrukują Ci już nawet za 50 groszy. I wcale nie jest to torba, która potarga Ci się za pierwszym razem jak tylko ją spróbujesz napełnić. Ile kosztuje zaś projekt graficzny?

Jeśli zainwestujemy w wykorzystanie gotowego już szablonu zapłacimy za zmianę samego napisu do 10-20 złotych co jest śmiesznie niską kwotą. Niektóre drukarnie zrobią nam to nawet za darmo.

Kończąc już te dzisiejsze wypociny chciałbym zauważyć, że czasem warto zainwestować te dodatkowe 2 złote, aby klient poczuł się doceniony. Mamy wtedy klienta powracającego, a co za tym idzie zyskujemy podwójnie.

← Previous post

Next post →

7 Comments

  1. No nie powiem, papierowa torba jest na pewno lepsza niż sterta śmieci, które normalnie się dostaje. Przynajmniej można ją użyć

  2. Tak zrobić można za 50 gorszy, a w biedronce sprzedają po 3 …

  3. Fajny wpis, dawaj jeszcze coś 😛

  4. Całkiem niezły ten wpis 😛

  5. Ile płacisz za jedną papierową torbę przy nakładzie powiedzmy 2000 szt.?

  6. Ciekawa jestem ile na to drzew musi pójść

Dodaj komentarz