O klasycznych i dobrze prezentujących się wizytówkach

Jeśli jesteśmy czynni zawodowo, wymagane jest od nas, abyśmy także posiadali swoją wizytówkę. Wymienianie się nimi jest naturalną czynnością w trakcie różnych konferencji, delegacji służbowych oraz spotkań biznesowych. Warto przynajmniej parę kopii mieć zawsze przy sobie – schowanych w biurku, w torebce, czy saszetce.
Każda większa firma lub międzynarodowa korporacja zazwyczaj zajmuje się wyrobieniem wizytówek dla wszystkich swoich pracowników. Znajdują się na nich najpotrzebniejsze informacje kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu służbowego, fax, adres siedziby firmy) wraz z naszym imieniem i nazwiskiem oraz stanowiskiem, które reprezentujemy.
Jeśli jednak sami jesteśmy zobowiązani do stworzenia swoich wizytówek, warto najpierw zapoznać się z regułami, które określone są przez europejskie standardy biznesowego savoir-vivre.

Jak wyglądać powinny wizytówki?

Wizytówka powinna zostać stworzona na papierze wysokiej jakości, który ma utrzymać się w dobrym stanie i doskonale się prezentować przez długi czas. Ważne, aby był to grubszy i przyjemny w dotyku papier, który będzie elegancko wyglądał.
Czcionka powinna być prosta, minimalistyczna i gustowna – warto postawić na znane i tradycyjne wzory oraz unikać nietypowych i często nieczytelnych czcionek. Postawmy również na tradycyjne kolory, takie jak czerń, czy granat. Rzucające się w oczy, intensywne barwy z pewnością odpadają! Całość powinna być czytelna i przejrzysta dla naszego odbiorcy.
Pamiętajmy również o prostokątnym kształcie i odpowiednich, przyjętych przez większość firm wymiarach.
Jeśli udamy się z prośbą o takie wizytówki Warszawa – z pewnością znajduje się tam niejedna drukarnia, która podejmie się takiego wyzwania!

← Previous post

Next post →

3 Comments

  1. Całkiem niezłe są te twoje wpisy!

  2. Wizytówka to powinna wyglądać minimalistycznie i tyle w temacie!

Dodaj komentarz