Jakie drukarki do 600 złotych – top 3!

Kupowanie drukarki powinno zaistnieć raz na 4 lata. Inaczej się nie da. Jeśli kupujecie drukarki co roku to robicie to źle! Drukarki to przecież nie papier ścierny, który szybko się ściera, ale rzadko używany sprzęt. Przykładowo moja wcześniejsza drukarka trzymała u mnie w domu 6 lat co i tak jest słabym wynikiem. Wszystko jest spowodowane najczęściej brakiem informacji na temat dostępnych ofert i opinii. No, ale dobra do dzieła!

Ceny tuszy

Bardzo ważnym elementem drukarki jest tusz. Wręcz bez niego sobie sama drukarka nie poradzi … na wodę przecież nie chodzi. Często takie ceny mogą się wahać w przeciągu od 25 złotych do 150, zaś zamienniki to koszta 12 złotych, bądź też 6 – wszystko jest zależne od drukarki. HP w tym przypadku ma bardzo drogie tusze, ale za to jeszcze lepszą jakość druku w swoich drukarkach. Coś za coś. Decydując się na tusz za 25 złotych, będzie on o dużo gorszy od tego za 150 oczywiście.

Ricoh SP 112 – 220 złotych!

Zacznijmy od czegoś bardzo taniego. To czarno-biała drukarka mało znanej marki, która podbija ostatnio biura. Ważne, że drukuje A4 – tak winniśmy powiedzieć, ale ta drukarka posiada również bardzo dużo innych przydatnych opcji o których zapraszam do przeczytania w internecie.

Brother DCP-J152W – 440 złotych

Dobra i tania drukarka kolorowa. Świetna do firm, drukuje dość szybko na pewno nie jest to czas przeszło ponad 9 sekund na stronę. Polecam z moich własnych doświadczeń.

HP LaserJet P1102

Drukarka za 400 złotych. Wkłady niestety są trochę droższe. Solidna konstrukcja i dobra jakość druku to tylko jedna z wielu zalet. Ile kosztują tonery do tej drukarki? Zamienniki to cena przeszło 32 złotych za sztukę, zaś oryginalny tusz to koszta często aż 250 złotych! I to jest największy minus tej drukarki. Zaś zapewnia z nich wszystkich najlepszą laserową jakość druku.

← Previous post

Next post →

6 Comments

  1. widziałem podobny ranking. Myślę, że co to tego modelu HP masz rację

  2. A Brother jakie rozmiary obsługuje?

  3. Zawsze byłem zwolennikiem HP więc i ten model polecam

  4. No to chyba Brother wybiorę 😛

  5. Przydałoby się tutaj jakieś zestawienie w formie tabelki 😛

Dodaj komentarz